Strona główna Gorące tematy Dzień Logistyka

Dzień Logistyka

Tegoroczny Dzień Logistyka uczniowie klas Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu  spędzili na Politechnice Opolskiej. Dnia 30 stycznia 2014 organizator pan Andrzej Pawlicki przygotowal wyjazd do Opola  gdzie studenci Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki zorganizowali warsztaty na temat "Gospodarki magazynowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii" Młodzież podzielona na cztery grupy, miała zaplanować i zorganizować magazyn z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych pomieszczeń, zakupem odpowiedniego wyposażenia otrzymując określoną pulę pieniędzy. Wszystkie zespoly  zaangażowaly się w realizację zadania mając na jego wykoannie określony czas.

Forma warsztatowa bardzo podobała się uczniom, zmuszała do pracy zespołowej i  kreatywności. Każdy z kierowników zespołu omawiał swój projekt a zwycięska drużyna otrzymała nagrody.

W ramach wizyty na Politechnice Opolskiej zwiedzano także  Muzeum Lamp Rentgenowskich, gdzie  jego opiekun pasjonat, opowiadał o zastosowaniu promieni rentgena we współczesnym świecie. Eksponaty tam zgromadzone to często unikaty pokazujące jak w wielu dziedzinach promienie rengena były i są wykorzystywane. Zachwyciły nas także prace artystyczne  powstałe w opariu o te, często ratujące życie, promienie, artystki fotografika Joanny Stogi

W programie wyjazdu byl także seans profilaktyczny - obejrzeliśmy film "Pod Mocnym Aniołem" Wojtka Smarzowskiego. Scenariusz powstał we opariu o książkę Jerzego Pilcha uhonorowaną Nagrodą Literacką NIKE w 2001 roku.