Strona główna Gorące tematy Halloween w naszej szkole!!

Halloween w naszej szkole!!

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się ,, Konkurs na najstraszniejszą dynie’’ zorganizowany w nawiązaniu do obchodzonego w kulturze krajów anglosaskich święta  Halloween. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu najstraszniejszej dyni i zaprezentowanie jej w dniu konkursu. Na podstawie przyniesionych dyn  można stwierdzić, że w naszej młodzieży drzemie  wielki pokład fantazji   i pomysłowości.  Jury miało duży kłopot z  wyłonieniem zwycięzców  ponieważ każda dynia była unikatowa, piękna i straszna jednocześnie. Po burzliwej naradzie wybrano  ostatecznie zwycięzców;

I miejsce     DYNIA WYKONANA PRZEZ KLASE     I TL

II miejsce    ARTUR DWOJAK  KLASA    I TL

III miejsce  PIOTR PALUCH KLASA    I TBS

Wszyscy uczestnicy otrzymali ‘’strasznie’’ atrakcyjne nagrody z rąk pani dyrektor Moniki  Jurek. Konkursowi towarzyszyła gazetka w języku angielskim i polskim zawierająca informacje dotyczące zarówno  historii powstania jak i obchodów  Halloween . Uczniowie  mieli wiec okazje do powtórzenia jak i utrwalenia słownictwa zwianego z tym tematem.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o kulturze i obyczajach  państw anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego przez zabawę  oraz rozwijanie w nich postaw ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Można zdecydowanie powiedzieć, że to wspólne działanie na rzecz urozmaicenia zajęć lekcyjnych osiągnęło swój cel !

ZAPRASZAMY DO ZABAWY ZA ROK;)