Strona główna Gorące tematy Wsparcie na Starcie

Wsparcie na Starcie

Dnia 25 października 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu zebrali się uczniowie klas pierwszych by wspólnie bawić się na imprezie integracyjnej organizowanej przez Samorządu Uczniowski pod hasłem „Wsparcie na starcie”.

Od wielu lat taką formę „otrzęsin” organizujemy dla naszych sympatycznych „kociaków”. W tym dniu młodzież tych klas wraz z wychowawcami prezentują swoje talenty i umiejętności artystyczne, sprawnościowe  oraz poczucie humoru. Elementem najważniejszym i celem imprezy jest dobra zabawa, zdrowa rywalizacja oraz  podejmowanie wspólnych działań by jak najlepiej zaprezentować się jurorom w poszczególnych konkurencjach. Pod czujnym okiem  pań Marty Rabendy i Agaty Scąber oraz członków SU młodsze koleżanki i koledzy walczą o  zwycięstwo.

Całość  zabawy prowadzili przewodniczący SU Dagmara Sieńko i Adam Drożdżak  czuwając by konkurencje przebiegały zgodnie z zasadami fair play.  W ramach rywalizacji młodzież prezentowała stroje nawiązujące do kierunku kształcenia. W programie była też zbiorowa skakanka, przeciąganie liny,  językołamacz, z którym niejeden miałby problem.  Wiele śmiechu wzbudzały występy  „Karaoke” zwłaszcza, że wylosowane piosenki pochodziły z lat wczesnego dzieciństwa. Pomysłowości i umiejętności wymagało przygotowanie i zaprezentowanie wybranego przez klasę teledysku. W tym roku  pojawiły się na scenie sympatyczne Smerfy, biały Miś  oraz   zdesperowana klasa i jej ostry belfer. Ta konkurencja chyba najbardziej integruje pierwszaków ponieważ wymaga wielogodzinnych przygotowań. Salwy śmiechu i gromkie oklaski  potwierdzają, że uczniowie są pomysłowi i potrafią dobrze się bawić.

Dla wychowawców przygotowano  szczególną konkurencję ,  musieli w ciągu minuty wpisać jak  największą ilość piątek.

W tym roku najwęcej punktów zdobyła klasa 1 technikum logistycznego, zaraz za nimi uplasowali się uczniowie technikum budowlano-samochodowego a dalej młodzież z klas 1 zc, 1 zb i 1 za  Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zwycięzcami  tej zabawnej imprezy byli wszyscy jej uczestnicy. Nie  liczba zdobytych punktów jest  najważniejsza lecz okazja sprawdzenia stopnia integracji klasy, jak sobie radzi z zadaniami wymagającymi wspólnej organizacji  oraz czy potrafimy  bawić się razem pierwszoklasiści i ich starsi  koledzy.

Dokumentował fotograficznie zmagania młodzieży nasz obecny szkolny fotograf Filip Grygiel. Oprawę akustyczną przygotowali  jak zawsze Sebastian Prędki i Bartosz Łuniewski.

Zabawa integracyjna, to w naszej szkole w pełni akceptowana przez młodzież  forma przyjęcia  pierwszaków w poczet  społeczności uczniowskiej.