Strona główna Gorące tematy Dzień Edukacji Narodowej

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem

jaki można dać dziecku jest wykształcenie"

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych zawsze obchodzony jest bardzo uroczyście. Dnia 14 października 2013 w pięknie udekorowanej, przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunki, sali gimnastycznej odbyło się spotkanie nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców,  naszych emerytowanych pedagogów oraz oczywiście młodzieży. Wspólnie obchodzimy dzień w którym ustanowiono polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniający  rocznicę powstania 14.10 1773 roku  Komisji Edukacji Narodowej.

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych  składali swoje ślubowanie by stać się formalnie, zgodnie z tradycją, pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej a nowo wybrani członkowie Pocztu Sztandarowego otrzymali "Ceremoniał" i  swoje powołanie do tej zaszczytnej służby.

W tym dniu także pani dyrektor  Monika Jurek uhonorowała nagrodami dyrektora szkoły  nauczycieli i pracowników szkoły  dziękując im za zaangażowanie i trud w pracy dydaktycznej i  wychowawczej oraz administracyjnej oraz   wyrazić swoją pamięć o wieloletnim wysiłku edukacyjnym nauczycieli-emerytów.

Na ten specjalny dzień program  artystyczny przygotowała klasa IV Technikum logistycznego pod opieką wychowawcy Bogusławy Kopczyńskiej. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie prezentując  w formie humorystycznej program "Cia Darwin" Odbywała się więc walka na hasła i rymy częstochowskie, odpowiedzi na pytania o szkole, taniec i śpiew. A konkurowały ze sobą drużyna uczniów i nauczycieli wszystko to utrzymane w dowcipnej, zabawnej konwencji. Nie zabrakło specjalnego wydania TVN Faktów z najnowszymi informacjami z pokoju nauczycielskiego, korytarzy i sal lekcyjnych oraz doniesień z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na gitarze naszym nauczycielom zagrali  Damian Zuzeki Dawid Jureczka a zaśpiewał dla nas Damian Zając.

Młodzieży obecnej nauroczystości przedstawiono nową przewodniczącą Rady Rodziców, pożegnała się z nami  także pani Iwona Linkowska, która tą funkcję pełniła przez wiele poprzednich lat. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie na naszych słynnych schodach i po raz kolejny zakończyły się uroczystości "Dnia Nauczyciela"