Strona główna Gorące tematy Być uczniem naszej szkoły to zaszczyt

Być uczniem naszej szkoły to zaszczyt

Dnia 14 października 2013 roku w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu , w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz swoich starszych koleżanek i kolegów, złożyli  uroczyste  ślubowanie. Zaszczytu ślubowania przy sztandarze dostąpili przewodniczący klas.

Bycie uczniem naszej szkoły to zaszczyt - tak mówili prowadzący uroczystość Dagmara Sieńko i Adam Drożdżak.To już po raz drugi ślubowaniu klas I nadano bardzo odświętny charakter łącząc je z  Dniem Edukacji Narodowej - świętem wszystkich, którzy pracują na rzecz edukacji i rozwoju młodych ludzi by z ogromnym bagażem wiedzy i umiejętności weszli w dorosłe życie.

W tym dniu także nowi członkowie Pocztu Sztandarowego, z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz opiekunki Iwony Strony-Muszczyńskiej, otrzymali tekst "Ceremoniału" oraz dokument powołujący Ich do tej zaszczytnej służby. Rodzicom zaś podziękowano za zgodę  Listem Gratulacyjnym.

Sprawowanie opieki nad sztandarem  oraz reprezentowanie ZSB na uroczystościach szkolnych, państwowych i religijnych to ogromne wyróżnienie przyznawane tylko wybranym. Każdy z członków musi być zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną stąd uroczysty charakter prezentacji  nowych członków Pocztu całej społeczności uczniowskiej.