Strona główna Wolontariat IV DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

IV DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Dnia  06.10.2013 roku wolontariusze SKC spotkali się na dorocznym  zjeździe , w tym roku miejscem spotkania był Ostrów Tumski we Wrocławiu. W naszym spotkaniu udział wzięły koła wolontaryjne zrzeszone  przy Caritas  Archidiecezji Wrocławskiej.

Nasze szkolne koło należy do najdłużej działających  i z bogatym doświadczeniem w rozwoju działań na rzecz potrzebujących. Najważniejszym momentem spotkania była Eucharystia ,po której zwiedziliśmy m.in. muzeum Sługi Bożego Ks. Aleksandra Zienkiewicza , radio rodzina oraz studia organistowskie. Zjazd kończyliśmy w rytmach rapu uczestnicząc w koncercie ks.  Jakuba Bartczaka. Zjazd po raz kolejny pokazał jak ważna jest integracja wolontariuszy, wymiana doświadczeń  i wspólnie spędzony czas. I na pewno spotkamy się za rok.

Relacja filmowa

Tomasz Wypych