Strona główna Gorące tematy Wymiana polsko-niemiecko-ukraińska

Wymiana polsko-niemiecko-ukraińska

Dnia 9 września  2013 roku do naszej szkoły zawitali po raz kolejny sympatyczni Goście z Ukrainy i Niemiec. To kontynuacja przyjacielskich kontaktów jakie łączą Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 ze szkołami z Ukrainy i Niemiec. Jak nakazuje staropolska tradycja - chlebem i solą witali Gości pani dyrektor Monika Jurek, pani Renata Listowska oraz młodzież i opiekunowie z obu placówek.

Koordynatorami wymiany pod hasłem"Najnowsze osiągnięcia techniki sprzyjające harmonijnemu rozwojowi człowieka" są pani Bożena Basta, Michaela Steitz oraz Adam Wilczek. Projekt wymiany finansuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie .

Celem projektu jest dążenie do przełamywania stereotypów, motywacja  uczniów do dalszej nauki języków obcych, poznanie tradycji i kultury naszego kraju.

W programie wizyty zaplanowano m,. in  zwiedzanie miasta Brzegu, wizytę w w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz udział w dożynkach  we wsi  Kościerzyce. Wiele miłych chwil spędzą nasi Goście w domach uczniów u których będą spędzać czas wolny.