Strona główna Gorące tematy Wizyta edukacyjna w bibliotece uniwersyteckiej

Wiadomość

• JW_SIG_PRG

Wizyta edukacyjna w bibliotece uniwersyteckiej

Dnia 14 czerwca klasy 3 TBR oraz 2 TL wraz z opiekunami Beatą Jakimiuk i Anną Rymarczuk oraz bibliotekarzem Wiesławą Szczepaniak, w ramach edukacji czytelniczej i medialnej, odwiedziły bibliotekę Uniwersytetu Wrocławskiego.

W trakcie spotkania z bibliotekarzem uczniowie nie tylko  dowiedzieli się o historii zabytkowego budynku ale przede wszystkim o zbiorach, zasadach korzystania i technice korzystania z katalogów tradycyjnych oraz komputerowych. Ważną informacją dla przyszłych studentów był fakt, że zbiory biblioteki są w pełni skomputeryzowane i dostępne w formie elektronicznej. Każdy student w domu, w akademiku czy wszędzie tam gdzie ma dostęp do internetu może zamówić potrzebny skrypt. To bardzo duże udogodnienie i oszczędność czasu. Wkrótce biblioteka uniwersytecka będzie w nowo wybudowanym, w pełni nowoczesnym budynku opuszczając, stare mury przy ulicy Szajnochy i na Piasku.

{gallery}uniwersytecka{/gallery}