Strona główna Gorące tematy Jeszcze tylko matura i egzamin zawodowy..

Jeszcze tylko matura i egzamin zawodowy..

"Sztuka życia to sztuka korzystania z doświadczeń swoich i cudzych"

Dnia 26 kwietnia 2013 roku  o godzinie 13.00 uczniowie  4 klas Technikum nr 3   zakończyli ważny etap w swoi życiu - naukę w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu i otrzymali świadectwa  jej ukończenia.

W tej ważnej dla absolwentów uroczystości wzięli udział  rodzice, wychowawcy i nauczyciele. Rangę uroczystości podkreślała obecność naszych gości-  pani dziekan Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji  dr Jadwigi Ratajczak, Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Michała Sieka, przewodniczącej Związku Nauczycielstwa Polskiego Barbary Mrowiec, Józefa  Paprotnego reprezentującego Zarząd PCK oraz przewodniczącej Rady Rodziców Iwony Linkowskiej. Świadectwa ukończenia technikum budowlanego, logistycznego oraz samochodowego wręczała pani dyrektor Monika Jurek wraz z wychowawcami Ireną Kołcz, Markiem Sławskim i Romanem Ziębą.

Klasa 4 TB - you tube

Klasa 4 TL - you tube

Najlepszymi absolwentem ZSB w  roku szkolnego 2012/2013  są Ewelina Oliwa oraz Marcin Małecki z  klasy 4 technikum budowlanego. Nagrody książkowe oraz rzeczowe otrzymali  z rąk pani dyrektor Moniki Jurek, wychowawcy Ireny Kołcz oraz przewodniczącej Rady Rodziców Iwony Linkowskiej. W tym dniu uhonorowano ich także za czteroletnie godne reprezentowanie szkoły  w Poczcie Sztandarowym. Ewelina Oliwa  otrzymała też nagrodę dla najlepszego absolwenta ufundowaną przez  Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego.  Pani dr Jadwiga Ratajczak, w imieniu rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu prof. dr hab. Mariana Duczmala, wręczyła  Ewelinie i Marcinowi, najlepszym  absolwentom  nagrody książkowe życząc Im dalszych sukcesów z zdobywaniu wiedzy.

Nagrody i dyplomy  za  najlepsze wyniki  w nauce,  godne reprezentowanie  szkoły w środowisku lokalnym oraz aktywną  działalność na rzecz szkoły  i klasy otrzymali Marta Kownacka, Patrycja Zoldy,  Aleksandra Kinaszczuk, Tomasz .Kozłowski, Aneta Foryś, Anna Karmelita, Kacper Korus, Mateusz Drozd, Jacek Buczyk,Maciej Orłowski,  Wojciech Binek, Wojciech Szymkowiak, Mateusz Zwoliński

W tym dniu uhonorowano także najlepszych sportowców   - Marcina Stanisławka, Paulinę i Sarę Gotfried oraz Damiana Dmytryka, Krzysztofa Stronę i Bartosza Tokarza.

Niezwykłe wyróżnienie  dla najbardziej sumiennego absolwenta za niemal 100% frekwencję otrzymał w tym roku Przemysław Kałuża.

Nasi uczniowie są największą grupą Honorowych Dawców Krwi  - w tak uroczystym dniu z rąk pana Józefa Paprotnego otrzymali oni podziękowania za dar najcenniejszy  - krew dla ratowania drugiego człowieka.

Na tegorocznej uroczystości zakończenia nauki klas maturalnych Ewelina i Marcin przekazali sztandar młodszym rocznikom -  asyście Dominice Linkowskiej i  Annie Malewickiej oraz j nowemu chorążemu  Damianowi Talarowi.

Koleżanki i kolegów klas maturalnych, w imieniu Samorządu Uczniowskiego, żegnali Dagmara Sieńko i Marek Cichowski a na pożegnanie zaśpiewał Im Damian Zając.- zobacz  na you tube

Maturzyści  Mateusz Podgórski, Paweł Chojna i Kacper Korus ciepłe, serdeczne słowa  skierowali do dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz rodziców dziękując  za czteroletni okres nauki w naszej szkole.

Z absolwentami spotkamy się już 7 maja na pierwszym z egzaminów maturalnych. Życzymy połamania "piór" i świeżości umysłu.

Nie żegnamy się jednak  lecz mówimy do widzenia ponieważ wielu odwiedza szkołę, wychowawców, koleżanki i kolegów wspominając pobyt w murach naszej uczelni.

Życzymy byście  spotkali samych  życzliwych ludzi na swojej drodze życia. Będziemy wspominać Was z wielkim sentymentem.

.