Strona główna Gorące tematy Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej

Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej

Już po raz czwarty odbył się konkurs Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej . W tym roku gospodarzem imprezy był Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu. Dnia 17 kwietnia 2013 roku do naszej szkoły przybyły dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna i szkół ponadgimnazjalnych  by zmagać się o tytuł najlepszego wykonanwcy w swojej kategorii wiekowej. Uczniowie bardzo starannie przygotowywali się do tego konkursu o czym świadczy nie tylko wysoki poziom językowy ale i liczne rekwizyty i kostiumy

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy II LO a jego celem motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Monika Jurek wraz z przedstawicielami władz miasta i powiatu. Szacowne Jury,  w składzie pani Urszula Resiak  - Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Brzegu , pan  Józef Paprotny  reprezentujący Kuratorium w Opolu oraz pan Krystian Ławreniuk przedstawiciel Starostwa Powiatowego, oceniało wykonawców. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu  w naszej szkole były pani Bożena Basta,  Beata Ciszkiewicz-Fedorczuk i Katarzyna Surdyka.

Całość imprezy prowadziły  dwie piękne dziewczyny Sylwia Aleksandrowicz i Patrycja Lichwa. Dla Gości i uczestników konkursu , przy akompaniamencie gitarowym Dawida Alberskiego i Dawida Jureczki, zaśpiewał  Damian Zając - uczestnik Bitwy na Głosy z drużyny Kamila Bednarka   ( zobacz na you tube) oraz motyw z filmu Ojciec Chrzestny na trąbce zagrał Maciej Orłowski. Przy pianinie zasiadł Grzegorz Kuryła.

Dzieci i młodzież  zmagała się w 3 kategoriach wiekowych. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Po nich zaprezentowały się zespoły ze szkół gimnazjalnych - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu, Diecezjalne Gimnazjum w Nysie, Gimnazjum w Skorogoszczy i Publiczne Ginazjum nr 1 w Brzegu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział wzięły  I  i II  Liceum Ogólnolształcące, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Ekonomicznych z Brzegu, Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

Filmiki z konkursu

Rotkäppchen

Tante Frieda

Czerwony Kapturek