Strona główna Gorące tematy Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

Dnia 12 kwietnia 2013 progi naszego Zespołu przekroczyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr  6 w Brzegu. Okazją do wizyty był organizowany u nas XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny  i Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym etap wojewódzki. W ramach realizowanej ścieżki edukacyjnej Bezpieczny przedszkolak na drodze najmłodsi brzeżanie mieli zajęcia  z paniami policjantkami Marzeną Nawrot i Magdaleną Bielecką z Komendy Powiatowej w Brzegu w sali psychoedukacyjnej na temat zachowania się na drodze oraz zawodu policjanta.

Dzeci mogły dowiedzieć się jak nalezy zachowywać się na drodze, kiedy wolno a kiedy nie przechodzić przez ulicę, na jaki numer nalęży dzwonić kiedy dzieje się coś złego. Panie cierpliwie odpowiadały  na wszystkie pytania  nawet te nie związane z tematem. Każdy przedszkolak otrzymał  kamizelkę odblaskową oraz policyjną maskotkę, którą można zabrać ze sobą do auta. Książeczki poświęcone bezpieczeństwu ruchu  drogowego przeglądano już w trakcie spotkania. Panie wychowawczynie zabrały także do przedszkola słodycze, które przedszkolaki otrzymały po obiedzie.Takie formy edukacji  wyrabiają i utrwalają w dzieciach właściwe zachowania na drodze. Są niezbędfne by już od najmłodszych lat być świadomym zagroż na drodzę  oraz jak należy się na niej zachować.