Strona główna Gorące tematy Mobilny symulator w ZSB

Mobilny symulator w ZSB

Dnia 18 luitego 2013 roku do ZSB przyjechał samochód będący mobilnym symulatorem jazdy samochodem ciężarowym i autobusem. W ramach projektu "Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej" uczniowie klas technikum pojazdów samochodowych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku mechanik pojazdiów samochodowych  mogli  poczuć się jak rasowi truckerzy.

Młodzież  wysłuchała wykładu  instruktora  Centrum Edukacji Zawodowej Cargo oraz obejrzała prezentację na temat  typów szkoleń oferowanych przez tą  firmę , jej atutów w postaci doświadczonej kadry i  4  nowoczesnych mobilnych symulatorów.

Uczniowie mieli  możliwość  sprawdzenia swoich umiejętności, jako kierowcy samochodu ciężarowego z przyczepą, jazdy  w terenie zabudowanym, górskim, w trudnych  warunkach atmosferycznych.

Przyszłym mechanikom i kierowcom bardzo podobały się praktyczne zajęcia edukacyjne. Jazda próbna na symulatorzev uświadomiła młodym ludziom jakie posiadają już umiejętności, czego muszą się jeszcze  douczyć oraz jak ważna jest rozwaga i doświadczenie w tym zawodzie.

SYMULATOR IDEALNIE SPRAWDZA SIĘ PODCZAS:

• treningów dla kierowców zawodowych,
  • zajęć z doskonalenia techniki jazdy,
  • zajęć z eco-drivingu,
  • eventów,
  • wydarzeń związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

ZALETY TRENINGÓW NA SYMULATORZE:

• wielokrotne powtarzanie tej samej sytuacji,
  • możliwość zobaczenia nagrania z przebiegu ćwiczenia,
  • kształtowanie techniki jazdy w oparciu o zasady eco-drivingu,
  • możliwość dowolnej modyfikacji trasy,
  • wiele pojazdów z różnorodnym ładunkiem,
  • zaskakujące sytuacje drogowe,
  • najtrudniejsze z możliwych warunki atmosferyczne i drogowe,
  • symulowanie jazdy po użyciu środków odurzających i alkoholu,
  • brak kosztów paliwa,
  • brak ryzyka uszkodzenia pojazdu,
  • bezpieczeństwo uczestników.

CHARAKTERYSTYKA SYMULATORA:

• symulator zamontowany został w specjalnie dla niego zbudowanej naczepie, jest to 14-metrowej długości mobilne centrum szkoleniowe wyposażone w klimatyzowane pomieszczenia,
  • realizm jazdy w symulatorze został dopracowany do perfekcji: kabina kierowcy niczym nie różni się od seryjnej, a urządzenia sterujące stawiają naturalny opór,
  • do dyspozycji kierowcy pozostają wszystkie dobrze znane urządzenia oraz systemy takie jak: ABS, EBS Full (zawierający funkcję ESP, system zabezpieczający przed przewróceniem pojazdu), tempomat i wiele innych,
  • najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen – bezpośrednio na szybach,
  • 6 stopni swobody symulatora, urządzenie porusza się w pionie, poziomie oraz poprzecznie,
  • różne warianty tras,
  • zmieniające się warunki atmosferyczne,
  • możliwość wyboru pojazdu z bardzo szerokiej gamy, symulator pozwala na przeprowadzenie szkolenia na bardzo różnych typach pojazdów (ciężarówka, ciągnik siodłowy solo, z naczepą, z cysterną, wywrotka, autobus, pojazd o specjalnym przeznaczeniu),
  • jazda pojazdem odbywa się w różnych warunkach obciążenia (pełne załadowanie, różne rozmieszczenie ładunku itp.).
Zainteresowanych zapraszamy na stronę  www.monbilnesymulatory.pl