Strona główna Gorące tematy Mikołaj zawsze mile widziany.

Mikołaj zawsze mile widziany.

Od wielu lat  uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych  zbierają pluszowe maskotki by w dniu 6 grudnia odwiedzić  Dziecięcy Oddział brzeskiego szpitala.   Tradycje mikołajowych odwiedzin sięgają   czasów klas liceum profilowanego o specjalności opiekunka-dziecięca. To wtedy  powstało Szkolne Koło działające na zasadach wolontariatu.  Klas liceum już nie ma ale idea  bezinteresownego dzielenia się nie tylko rzeczami materialnymi, ale przede wszystkim swoim wolny czasem pozostała..

Stąd bierze się  nasza coroczna wizyta u małych pacjentów.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego    z klas technikum  oraz Zasadniczej  Szkoły Zawodowej  jako ekipa   św. Mikołaja  sprawiła ogromną radość  chorym dzieciom.  Dotarliśmy także na inne oddziały, gdzie przebywały chore dzieci.

Chwila rozmowy z Mikołajem oraz prezenty rozjaśniły buźkę każdego z dzieci sprawiając, że mogły choć na chwilę zapomnieć o  pobycie w szpitalu. Z  naszej wizyty  cieszyli się także rodzice.

W skład ekipy weszli -  św. Mikołaj Marek Cichowski, diablica  Renata Półtorak  oraz  pomocnicy  Marika Beker, Aleksandra Druszcz i Iwona Zawadzka.

Jak wiele radości może sprawić drobiazg dany od serca, czyjaś pamięć, której nie da się przeliczyć na pieniądze.