Strona główna Gorące tematy Dzień Edukacji Narodowej

"Wykształcenie to dobro,

którego nic nie jest w stanie zastąpić"

Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, której pomysłodawcą był król Stanisław August Poniatowski   Co roku obchodzimy je 14 października  w dniu, który  popularnie zwany  jest  Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole dzień ten obchodzony jest  szczególnie uroczyście. Od tego roku szkolnego uczniowie klas I właśnie w tym dniu złożyli ślubowanie stając się, zgodnie z tradycją pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej ZSB chociaż jako tacy traktowani są od pierwszego dnia pobytu w szkole.

Na obchody Dnia Edukacji Narodowej zapraszani są, przez dyrekcję szkoły, emerytowani nauczyciel, grono pedagogiczne, wszyscy  jej pracownicy oraz goście. W tym jednym dniu pani dyrektor  Monika Jurek   może uhonorować nagrodami dyrektora szkoły  nauczycieli i pracowników szkoły  dziękując im za zaangażowanie i trud w pracy dydaktycznej i  wychowawczej oraz administracyjnej oraz   wyrazić swoją pamięć o wieloletnim wysiłku edukacyjnym nauczycieli-emerytów.
Uroczystość, pod czujnym okiem opiekunek SU Marty Rabendy, Agnieszki Pietraszek oraz Agaty Scąber, przygotowali członkowie samorządu.
Ich dziełem był piękny wystrój sali gimnastycznej, w której odbywało się spotkanie, prowadzenie imprezy jej nagłośnienie oraz   życzenia i  kolorowe, papierowe kwiaty stanowiące najsympatyczniejszy, bo własnoręcznie wykonany,  prezent.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdeczne życzenia  od Starosty :Powiatu Brzeskiego  odczytał naczelnik Wydziału Oświaty i  Kultury Fizycznej  Michał Siek. Ciepłe słowa z tej okazji  skierowała do dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły przewodnicząca Rady Rodziców  pani Iwona Linkowska.

Dla wszystkich biorących udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaśpiewał  Damian Zając z klasy 3 TL, członek artystycznej grupy Kamila Bednarka z Bitwy na Głosy, przy akompaniamencie. Dawida Jureczko  i Dawida Alberskiego.