Strona główna Gorące tematy Brzeskie impresje

Brzeskie impresje

„Brzeskie impresje” to niezwykła wystawa zdjęć młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych. Powstała jako efekt szkolnego konkursu fotograficznego, którego tematem był Brzeg w obiektywie. Zadaniem młodzieży było wykonanie zdjęć odzwierciedlających ich indywidualne spojrzenie na miasto, na ludzi i na przyrodę. Spośród wielu prac artystka fotografik Iwona Wojtycza-Fronckiewicz wybrała te najbardziej interesujące udzielając wszelkiej pomocy w profesjonalnym przygotowaniu tej wystawy. Nie bez powodu nadano nam tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

Młodzież wspierana jest w rozwijaniu swoich zainteresowań artystycznych, teatralnych , fotograficznych i sportowych. Stwarzamy naszym uczniom możliwość prezentowania w szkole i poza nią efektów ich działań artystycznych.

Prace Magdy Dedyk, Eweliny Oliwy, Klaudii Rusnarczyk, Marcina Małeckiego i Filipa Grygiela możemy zaprezentować brzeżanom dzięki pomocy ludzi, dla których rozwijanie pasji i zainteresowań stanowi ważny element edukacji. Wsparcia przy realizacji tego przedsięwzięcia udzielił Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, ArtStudio Iwona Wojtycza-Fronckiewicz, firma LKJ-Bud Sp.z o.o oraz Rada Rodziców ZSB.

Autorzy prac serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów, amatorów fotografii do odwiedzenia Biblioteki Pedagogicznej w Brzegu w okresie wakacyjnym oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej we wrześniu gdzie będą prezentowane „Brzeskie impresje” czyli niezwykle interesujące spojrzenie młodych ludzi na Brzeg i jego mieszkańców.