Strona główna Gorące tematy Dzień Logistyka

Dzień Logistyka

Jak co roku w ZSB organizowany jest Dzień Logistyka. Uczestniczą w nim klasy technikum logistycznego. W tym roku  pan Andrzej Pawlicki zorganizował wyjazd klasy 2 TL i 4 TL do Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Dnia 19 marca grupa logistyków, pod opieką Bogusławy Kopczyńskiej, Wiesławy Szczepaniak i Andrzeja Pawlickiego dotarła do tejże uczelni.

Pierwszym punktem programu  było spotkanie z przedstawicielami kadry dydaktycznej uczelni, która przybliżyła młodzieży kierunki kształcenia i zasady rekrutacji a o działalności Samorządu Uczelni opowiadali jego członkowie. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji potencjalnego przyszłego pracodawcy z firmy Rhenus Contract Logistics S.A.. a tematem  był "idealny kandydat i jego  perspektywy". Zaplanowano  także zwiedzanie uczelni, laboratoriów logistycznych "od kuchni'. Interesującym punktem programu była prezentacja multimedialna poświęcona historii Fundacji " Ludzki Świat" założonej przez studentów tejże uczelni  Łukasza Łasy, Michała Działowskiego, Malwiny Matkowskiej i Eweliny Melaniuk. O wyprawie  do Mongolii i Laosu w celu podnoszenia poziomu edukacji tamtejszych dzieci opowiadał Michał wskazując nie tylko na szczytny cel wypraw ale i trudności z jakimi borykają się wolontariusze w tak odmiennej dla nas kulturze i klimacie. Zapraszał wszystkich zainteresowanych do zaangażowania się w działalność Fundacji

.

Pierwszym punktem programu  było spotkanie z przedstawicielami kadry dydaktycznej uczelni, która przybliżyła młodzieży kierunki kstzałcenia i zasady rekrutacji a o działalności Samorządu Uczelni opowiadali jego członkowie. Nastepnie wysłuchaliśmy prelekcji potencjalnego przyszłego pracodawcy z firmy Rhenus Contract Logistics S.A.. a tematem  był "idealny kandydat i jego  perspektywy". Zaplanowano  także zwiedzanie uczelni, laboratoriów logistycznych "od kuchni'. Interesującym punktem programu była prezentacja multimedialna poświęcona historii Fundacji " Ludzki Świat" założonej przez studentów tejże uczelni  Łukasza Łasy, Michała Działowskiego, Malwiny Matkowskiej i Eweliny Melaniuk. O wyprawie  do Mongolii i Laosu w celu podnoszenia poziomu edukacji tamtejszych dzieci opowiadał Michał wskazując nie tylko na szytny cel wypraw ale i trudności z jakimi borykają się wolontariusze w tak odmiennej dla nas kulturze i klimacie. Zapraszał wszystkich zainteresowanych do zaangażowania się w działalność Fundacji Po prelekcji uczniowie mogli odpocząć w  uczelnianej kawiarence przy kawie i ciastkach.

Wiele emocji i śmiechu wzbudzała gra "Awantura o kasę". Trzy drużyny licytowały możliwość odpowiedzi na  pytanie z wylosowanej kategorii.ałóść gry utrzymana była w konwencji zabawy i żartu. Dlatego pytania sprawdzały nie tylko wiedzę z zakresu logistyki ale przede wszystkim bystrość umysłu i poczucie humoru  uczestników. Jak przystało na teleturniej nie obvyło się bez reklam. Zwycięska drużyna walczyła z Mistrzami czyli panią Bogusią, Wiesią i Andrzejem. Cieszymy się, że nasi uczniowie zwyciężyli. Udowodnili, że mają szanse na kontynuację nauki na uczelniach wyższych.