Strona główna Gorące tematy Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -

Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet

autor Ryszard Przymus

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.

W naszej szkole  członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla pań piękne papierowe tulipany wykonane  techniką origami.

Elegancki przewodniczący SU Marek Cichowski wręczał Paniom ten miły dowód pamięci, wdzięczności i szacunku.