Strona główna Gorące tematy To było ważne spotkanie

To było ważne spotkanie

Dnia 10 lutego 2012 roku  na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Beaty Łukaszewicz do młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych przyjechali znani psycholodzy specjalizujący się w pracy z młodymi ludźmi - Małgorzata Ohme  oraz Michał Pozdał.

Pani Małgorzata  psycholog zajmuje się psychoedukacją w zakresie prowadzenia warsztatów dla młodzieży, nauczycieli i rodziców oraz psychoterapią dzieci, młodzieży i rodzin. Często występuje jako ekspert w mediach. W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej  prowadzi zajęcia z zakresu psychologii rozwoju człowieka, psychologii klinicznej dziecka i psychoterapii dzieci i rodzin. W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni kontakt z młodymi fajnymi ludźmi, a także ciągły rozwój osobisty i naukowy.

Pan Michał Pozdał jest trenerem młodzieży, wykładowcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Jest certyfikowanym trenerem Teatru Forum oraz Dramy, specjalistą do spraw profilaktyki społecznej. Prowadzi warsztaty dotyczące przemocy, dyskryminacji oraz różnorodnych problemów społecznych. Jest członkiem międzynarodowej organizacji European Aids Treatment Group.

Uczniowie znając poczucie humory zaproszonych Gości przywitali ich  sola i chlebem. Grupa młidzieży, już wielokrotnie w ramach programu profilaktycznego relaizowanego przez pedagoga szkolnego, uczestniczyła we wrocławskich warsztatach prowadzonych na różne tematy przez tą właśnie parę.

Spotkanie odbywało się w sali gimnastycznej a uczestniczyli w niej uczniowie bardzo wielu klas. Odbywało się bez udziału nauczycieli by umożliwić młodzieży swobodę wypowiedzi, nieskrępowanie ponieważ tematem było "Wszystko co wiemy o dorastaniu".