Fides et Patria

25 listopada 2011 w Klubie Wojskowym w Brzegu odbył się  VIII Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka "Fides et Patria".

Patronatem przedsięwzięcie objęli: marszałek województwa opolskiego, starosta powiatu brzeskiego, burmistrz miasta Brzeg i  dowódca 1 Pułku Saperów. Zaproszonych gości, recytatorów i ich opiekunów powitała kierownik  klubu Jana Koronkiewicz Wśród nich byli m.in.: dowódca 1 Pułku Saperów pułkownik Jan Pajestka , zastępca szefa Sekcji Wychowawczej kapitan Marek Niziołek , kombatant porucznik Władysław Miciak i ksiądz prałat Boleszław Robaczek. Zgodnie z tradycją uroczystego otwarcia poprzez zapalenie symbolicznej świecy dokonał dowódca 1 Pułku Saperów pułkownik Jan Pajestka. Sylwetkę księdza Zbigniewa przybliżył występującym uczestnikom ksiądz kapelan Grzegorz  Krupski.

Jury w składzie: przewodniczący Krystian Ławreniuk,
Anna Glińska, Sławomir Fąfara ksiądz major oceniało kunszt recytatorski 55 wykonawców z Brzegu, powiatu brzeskiego, Grodkowa, Oławy i Gliwic.

 

 

Zespół Szkół Budowlanych  reprezentowały uczennice Justyna Perzyńska i Ewelina Oliwa.

Swoją recytacją, w kategorii szkół średnich,  zapewniły sobie

 

II miejsce  Justyna

III miejsce  Ewelina