Strona główna Gorące tematy Ulubieniec nie tylko dzieci

Ulubieniec nie tylko dzieci

Na dzień 6 grudnia  czekają nie tylko dzieci. Św. Mikołaj jest ulubieńcem większości z nas. Ileż radości sprawia drobny prezent otrzymany  w tym właśnie dniu. Dlatego  w każdej szkole  tradycja wizyty w klasach  tego świętego jest  kultywowana i oczekiwana. Św. Mikołaj  dotarł do wszystkich  klas, obdarowywał słodyczami i zapowiadał swoją wizytę w roku następnym jeżeli na to zasłużymy.

Od 16 już lat  św. Mikołaj  z Zespołu Szkół Budowlanych odwiedza   Oddział Dziecięcy brzeskiego szpitala by  choć przez jeden dzień mali pacjenci  mogli zapomnieć o chorobie. Zebrane, w ogłoszonej  wcześniej akcji Samorządu Uczniowskiego,  maskotki  zostały ofiarowane dzieciom  wywołując  na ich buziach radosny uśmiech a to chyba najważniejszy prezent na  jakim nam dorosłym zależy. Tegoroczną mikołajową grupę tworzyli św. Mikołaj Mateusz Podgórski oraz Renata Półtorak, Marzena Puzyniak  oraz Damian Zuzek.