Strona główna Gorące tematy Ty też możesz pomóc – możesz podarować komuś życie

Ty też możesz pomóc – możesz podarować komuś życie

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Ta niezwykła, nieodpłatna działalność milionów ludzi na świecie zasługuje na najwyższe uznanie i podziw. Tak wielu młodych ludzi świadomie, dobrowolnie i bezinteresownie angażuje się w pracę na rzecz innych. W naszej szkole tego właśnie dnia Szkolne Koło „Caritas” wraz z jego opiekunem panem Tomaszem Wypychem przygotowało program poświęcony idei Wolontariatu, tolerancji oraz akcji zostań dawcą szpiku kostnego.

Całość spotkania prowadziły nasze wolontariuszki Agnieszka Witek, Maja Wiśniewska i Kamila Kompanicka przypominając o działalności wolontariackiej i tolerancji wobec ludzi o odmiennym, kolorze skóry. Przekonywały uczniów do ratowanie życia poprzez oddawanie krwi oraz podejmowania decyzji zostania dawcą szpiku .

Pantomimę rąk „Życie” zaprezentowali podopieczni pani Iwony Strony-Muszczyńskiej (Ewelina Oliwa, Patrycja Lubczyńska, Magdalena Grzybowska, Marcin Małecki, Mateusz Podgórsk), a hasła promujące wolontariat, krwiodawstwo oraz bądź dawcą zobrazowano pełną emocji i siły wyrazu prezentacją multimedialną.