Strona główna Gorące tematy STOP- cyberprzemocy

STOP- cyberprzemocy

W ramach  Szkolnych Dni Profilaktyki  w Zespole Szkół Budowlanych odbył się spektakl "Wyjść poza schemat"

Dzięki pani pedagog Beacie Łukaszewicz  uczniowie  klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej  mieli okazję  obejrzeć przedstawienie przygotowane przez aktorów z Iimpresariatu Artystycznego Inspiracja z Krakowa.Tematem przewodnim sztuki była cyberprzemoc jakże aktualna w naszej skomputeryzowanej rzeczywistości. Cisza na sali w trakcie  występu wyraźnie świadczy o  występowaniu problemu. Po  spektaklu  aktorzy omawiali  każdą z sytuacji, wskazywali  właściwe zachowania oraz miejsca gdzie należy szukać pomocy w razie wystąpienia  przemocy z użyciem mediów elektronicznych.  Tego typu spotkania  są niezwykle potrzebne, o wiele  mocniej oddziaływują na  młodzież niż pogadanki i wykłady. Pokazanie konkretnej sytuacji  i form cyberprzemocy z jaką można spotkać się w wirtualnym świecie to najskuteczniejsza metoda jej przeciwdziałania.

O tym, że tego typu spotkania są potrzebne świadczą wypowiedzi pisemne widzów napisane zaraz po spektaklu.

Oto kilka z nich:

Spektakl wzbudził we mnie  wiele przemyśleń

Uświadomił o konsekwencjach cyberprzemocy

Bardzo bym chciała aby takie spektakle

odbywały się częściej

Uważam, że spektakle tego typu są potrzebne

wielu młodych ludzi boryka się z  różnymi problemami,

dlatego warto ich uświadamiać.

To przedstawienie nauczyło szacunku  do siebie i innych,.

pokazało, że znęcanie się psychiczne, bądź fizyczne

ma swe odbicie w przyszłości i może prowadzić

do wielu późniejszych problemów.

Spektakl był interesujący, dał mi większą pewność siebie

Cieszę się, że są tacy ludzie, którzy mają

takie same przekonania

Obejrzenie tego spektaklu uświadomiło mi