Strona główna Gorące tematy Otrzęsiny klas I

Otrzęsiny klas I

Dnia 24 października uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. "Wsparcie na starcie" pod takim hasłem nasze miłe "Kociaki" rywalizowały ze sobą w różnych zabawnych konkurencjach. Przez kilka tygodni wraz z wychowawcami przygotowywali się do zadań, które opracowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie Agnieszka Pietraszek i Marta Rabenda. Całość imprezy, wykazując się ogromnym poczuciem humoru, prowadzili Renata Półtorak i Mateusz Podgórski a w skład Jury weszli panie wicedyrektor Sylwia Jamka, pedagog Beata Łukaszewicz oraz bibliotekarz Wiesława Szczepaniak. Społeczność uczniowską w jury reprezentowali Marta Kownacka oraz przewodniczący SU Marek Cichowski.

Dekoracją sali zajęli się Ania Kinaszczuk, Agnieszka Grązka i Marcin Małecki. Nad konkurencjami sportowymi czuwał Damian Zuzek. Dla potomnych imprezę uwiecznił, jeden z naszych szkolnych fotografów, Filip Grygiel a  salę nagłośnili  Wojtek Szymkowiak i Mateusz Zwoliński.

W programie spotkania uwzględniono możliwość zaprezentowania się klas pod względem plastycznym, wokalnym, poetyckim., tanecznym. Była tez jazda na dziecięcym rowerku na czas z piciem najlepszego dla Kociaków napoju jakim jest mleko, Salwy śmiechu wzbudzało  czytanie  polskich  łamańców językowych. Pierwszoklasiści mieli okazję sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej w przeciąganiu liny. Klasy miały także odszukać zdjęcie z dzieciństwa swojego wychowawcy a dla nich przygotowano wpisywanie piątek na czas. Impreza przebiegała w bardzo radosnej atmosferze, klasy wzajemnie mimo konkurencji wspierały się oklaskami. Śmiech był najlepszym dowodem na to, że Otrzęsiny klas I w takiej formie są akceptowane, bawią i sprzyjają integracji klas. Na koniec uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie stając się oficjalnie pełnoprawnymi członkami społeczność "Budowlanki"

W zmaganiach pierwszoklasistów brały udział klasy  1 TBR, 1 TL,  1AC, 1 WG i 1 SK

Po zaciętej walce przewagą 1  punktu  zwyciężyła  klasa 1 TL wraz z wychowawcą panią Anną Rymarczuk.