Strona główna Gorące tematy „Młodzi Was potrzebują. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie " bł. Jan Paweł II

„Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze

Podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepy.

Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności,

a fortuna niech nie omija Waszego domostwa.

Ty zaś szlachetne zdrowie, ulubuj sobie wszystkich pracowników tej prześwietnej

Instytucji Oświatowej i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.”

Tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marek Cichowski oraz jego zastępca Renata Półtorak w imieniu wszystkich basałyków ZSB wyrażali wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia.

Na uroczystość przybyli nasi nauczyciele - emeryci, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.  Dzień Edukacji Narodowej swoją obecnością uświetnił  pan Michał Siek - naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Kultury Fizycznej,.

Program artystyczny pod czujnym okiem pani Beaty Jakimiuk przygotowała klasa 2 technikum budowanego - Maja Wiśniewska, Aleksandra Wujek, Joanna Tomaszewska, Sabina Piwowarczyk,  Justyna Joniak, Sandra Mojzyk, Magda Dedyk, Karolina Krawiec, Ewelina Kuś, Paweł Kawiak, Jakub Markowski, Marcin Saguła, Sebastian Stec, Krzysztof Szadorski, Michał Zalewski, Przemek Lisowski,  która zabrała nas wraz z głównym bohaterem w wędrówkę po świecie nauki, miłości i mądrości. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki wielkiego duchem Marka Grechuty, zespołu De Mono oraz Michała Bajora. W imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła pani przewodnicząca  pani Iwona Linkowska.

Na ręce pani dyrektor Moniki Jurek, dla wszystkich uczestników uroczystości, władze SU przekazały słodki prezent. Członkowie Samorządu Aleksandra Sulikowska, Dagmara Sieńko, Anna Kinaszczuk, Agnieszka Grązka, Marcin Małecki, Grzegorz Trybulec,   pod opieką pań Agnieszki Pietraszek i Marty Rabendy   przygotowali  jesienny wystrój auli oraz laurki i  zdrowe, słodkie jabłka. Za nagłośnienie odpowiadali, jak zwykle, Wojciech Szymkowiak i Mateusz Zwoliński. Imprezę uwiecznił na zdjęciach  Filip Grygiel.

W tym szczególnym dniu za sumienną pracę na rzecz młodzieży i szkoły, z rąk pani dyrektor Moniki Jurek, nagrody otrzymali nauczyciele oraz  pracownicy administracji i obsługi.