Strona główna Gorące tematy Certyfikaty rozdane

Certyfikaty rozdane

Zakończył się kolejny realizowany w naszej szkole program unijny „ Nakręć się na przyszłość” Współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego służył podniesieniu atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. W Zespole Szkół Budowlanych koordynatorem projektu była pani Arleta Włodarczyk a realizowali go nauczyciele przedmiotów zawodowych, językowcy, pedagog szkolny oraz matematycy.

Dnia 08 czerwca 2011 na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu. Spotkanie rozpoczął naczelnik Wydziału Rozwoju Funduszy Zewnętrznych Mieczysław Niedźwiedź . Gośćmi spotkania byli Starosta Powiatu Brzeskiego pan Maciej Stefański, przedstawiciel Urzędu Pracy, dyrektorzy szkół i nauczyciele biorący udział w projekcie oraz młodzież. Każda z palcówek w formie prezentacji multimedialnej omawianej w większości przez uczniów zaprezentowała formy i sposoby realizacji projektu „Nakręć się na przyszłość” oraz korzyści wynikające z udziału. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat imienny stanowiący zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie a dla wzmocnienia sił fizycznych przygotowano poczęstunek. Mam nadzieję, że na efekty projektu nie będziemy długo czekać, zdobycie nowych umiejętności i uprawnień zwiększy szanse uczniów na pracę po zakończeniu edukacji szkolnej.