Strona główna Gorące tematy "Nakręć się na przyszłość" wizyta na Targach Techniki Motoryzacyjnej

"Nakręć się na przyszłość" wizyta na Targach Techniki Motoryzacyjnej

Dnia 13 maja 2011 w ramach realizacji projektu unijnego „Nakręć się na przyszłość” uczniowie klas  II i III technikum pojazdów samochodowego pod opieką pana Romana Zięby, Mariana Mudrego i Tomasza Wypycha  pojechali na Polskie Targi Techniki Motoryzacyjnej .

Celem wizyty było  zwiedzanie ekspozycji targowych i zapoznanie się z prezentacjami    wystawców    z zakresu:

-  maszyn i urządzeń do obsługi i napraw  samochodów,
-  zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
-  akcesoriów i tuningu,
-  elektrotechniki motoryzacyjnej,
-  urządzeń alarmowych, blokad i immobiliserów,
-  maszyn i urządzeń do obsługi i naprawy,
-  ogumienia,
-  materiałów eksploatacyjnych,
-  myjni oraz środków do konserwacji i pielęgnacji pojazdów,
-  baz danych i programów komputerowych do wspomagania eksploatacji pojazdów,
-  specjalistycznych usług technicznych (projektowanie, patenty, licencje, rzeczoznawstwo),
-  usług i dóbr niematerialnych (banki, ubezpieczenia, wydawnictwa, reklama).

Dodatkowym celem było wykonanie prezentacji  i zebranie jak największej ilości materiałów   reklamowych, promocyjnych, technicznych.

W wizycie uczestniczyło 40 uczniów

TTM to największe w Polsce Targi Techniki Motoryzacyjnej skierowane do profesjonalistów z sektora przemysłu motoryzacyjnego. Zwiedzający to specjaliści reprezentujący:
- stacje kontroli pojazdów,
- sklepy i hurtownie motoryzacyjne,
- warsztaty wulkanizacyjne,
- warsztaty lakiernicze,
- warsztaty ASO,
- floty pojazdów,
- stacje paliw,
- myjnie,
- kluby tubingowe,
- warsztaty instalujące autogaz,
- warsztaty wyspecjalizowane,
- Szkoły o profilu samochodowym,
- producentów samochodów.

Atrakcją  Targów była strefa pokazowa - „Żywy Warsztat”. Na tej przestrzeni z bliska uczniowie mogli było przyjrzeć się pracy mechaników, sprawdzić w praktyce nowoczesne testery diagnostyczne czy zobaczyć jak naprawia się alufelgi. Ideą tych wydarzeń było zaprezentowanie najnowszych technik, wyposażenia oraz urządzeń wykorzystywanych w pracy fachowców poszczególnych segmentów branży motoryzacyjnej.