Strona główna Wolontariat Podaruj dzieciom uśmiech

Podaruj dzieciom uśmiech

Każda aktywność młodzieży, która służy drugiemu człowiekowi jest  w naszej szkole popierana i doceniania. Członkowie działającego u nas Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas”  zaangażowali się w akcję z okazji  dnia Św. Mikołaja. Na miesiąc przed tym dniem zorganizowano  zbiórkę zabawek  i bajek dla dzieci.

Nasz Mikołaj – Wiktor Miga już  4 grudnia wraz z całą swoją ekipą w składzie Anioły – Ania Sarna, Justyna Perzyńska ,  Ania Pietrzyk, diabełki – Agnieszka Witek i Adrian Aleksandrowicz oraz Elf – Klaudia Rusnarczyk  dotarli na Oddział Dziecięcy brzeskiego szpitala by podarować małym pacjentom odrobinę uśmiechu.  Odwiedziliśmy  wszystkie sale  –  św. Mikołaj  w swoim przepastnym , pełnym prezentów  worku znalazł  dla każdego  z dzieci pluszową  przytulankę by chociaż w ten sposób  maluchy i starsi pacjenci mogli zapomnieć o chorobie , zabiegach i lekach. Diabły nie straszyły ale serdecznie uśmiechały się  rozdając  świąteczne kolorowanki.  Ekipa Mikołaja dotarła także na Chirurgię i Ortopedię.  Wizyta nasza sprawiła młodzieży dużo przyjemności i radości ponieważ dawanie innym to ogromna przyjemność i tego  właśnie uczy idea wolontariatu.