Strona główna Gorące tematy Jesteście ludźmi przyszłości - najgorszą rzeczą jest nie robić nic

Jesteście ludźmi przyszłości - najgorszą rzeczą jest nie robić nic

Dobrych ludzi nikt nie zapomina.

Sofokles

Dzień 29 kwietnia 2011 roku dla uczniów klas 4 technikum logistycznego, budowlanego oraz samochodowego był dniem szczególnym. W sali Pinotiego na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Absolwenci odbierali świadectwa ukończenia szkoły z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz swoich wychowawców pań Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk, Katarzyny  Surdyki i Anny Rymarczuk. Gośćmi honorowymi, którzy zaszczycili naszą uroczystość  swoją obecnością byli - wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, radny Paweł Ciszewski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Linkowska oraz szanowni rodzice absolwentów.

W tym roku żegnaliśmy niezwykłą młodzież -  zaangażowaną w  życie szkoły, utalentowaną artystycznie i wokalnie. To uczniowie, którzy bezinteresownie poświęcali swój czas dla tej szkoły swoich koleżanek i kolegów oraz mieszkańców Brzegu i okolic. Aktywni, pełni energii,  zawsze  uśmiechnięci z poczuciem humoru. Gotowi do realizacji każdego zadania.

Nie ma nic piękniejszego niż bezinteresowne  ofiarowanie swojego czasu drugiemu człowiekowi.

W tym  dniu żegnając  się z maturzystami  uhonorowaliśmy ich  wielokrotnie-  nagrodami  rzeczowymi, książkowymi i dyplomami jako, że praca na rzecz innych nie przeszkodziła im osiągać najwyższe wyniki w nauce.

Najlepszym absolwentem tego roku była Kamila Głowacka z klasy 4 technikum logistycznego.

Do grona tych najlepszych i zaangażowanych należeli także:

Karolina Kompanicka

Dawid Drożdżak

Michał Stembalski

Anna Piwowarczyk

Agnieszka Wszoła

Katarzyna Grucela

Damian Kałuski

Krystian Bielski

Michał Tula

Piotr Gieża

Izabela Starzyńska

Marzena Hetman

Klaudia Krzak

Kamil Woźniak

Teresa Budzańska

Katarzyna Mazur

Dorota Potocka

W imieniu rodziców głos zabrał pan Piotr  Stembalski.

Ten rok był także szczególny ze względu na niezwykłe wydarzenie jakim było  przekazanie przez absolwentów pocztu sztandarowego swoim młodszych kolegom. Przez 4 lata nauki godnie  reprezentowali  oni ZSB uczestnicząc w  każdej uroczystości szkolnej i  patriotycznej potwierdzając swoją postawą dojrzałość jaką winien wykazać się uczeń  polskiej szkoły. Z rąk Kamili Głowackiej, Kamili Pajdy i Dawida Drożdżaka sztandar Zespołu Szkół Budowlanych przejęli Ewelina Oliwa, Ewelina Kuś i Marcin Małecki.

Absolwenci dziękowali  dyrekcji, i swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i kształcenie, za pomoc udzielaną w każdej sytuacji w szkole i poza nią. Za kształtowanie ich postaw, napominania i nagradzanie, wskazywanie właściwego kierunek rozwoju.

Swoje koleżanki i kolegów  żegnali uczniowie klas młodszych. Pod czujnym okiem pani Renaty Jabłońskiej -Denes zaprezentowali mały spektakl zatytułowany "Wszystkie drogi prowadzą do ludzi". Ta niezwykła opowieść o Małym Księciu i jego przesłaniu bardzo podobała się uczestnikom uroczystości.. W rolę Małego Księcia wcielił się Wojtek Binek z klasy 2 TS a mądre i praktyczne rady na dalszą drogę życia przekazywali Ewelina Oliwa, Klaudia Rusnarczyk, Ewelina Kuś, Marta Musiał, Wiwiana Drozd, Mateusz Podgórski, Marcin Małecki. Oprawę muzyczną zapewnili Damian Zuzek i Damian Zając a prezentację multimedialną przygotował i czuwał nad jej wyświetleniem w trakcie występu Wojtek Szymkowiak.

Pożegnanie miało bardzo uroczysty charakter. Zamek Piastów Śląskich, w którym żył i działał patron ZSB książę Jerzy II Piast z  pewnością przyczynił się do poniesienia rangi tej imprezy.