Strona główna Gorące tematy Droga do świętości -beatyfikacja Jana Pawła II

Droga do świętości -beatyfikacja Jana Pawła II

Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba!

Dnia 1 maja 2011 roku cała Polska radowała  się z wyniesienia na ołtarze  polskiego papieża Jana Pawła II. My również  uczciliśmy naszego rodaka zapraszając mieszkańców Brzegu i okolic na program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół Budowlanych pod kierunkiem Iwony Strony-Muszczyńskiej, Anny Krupy, Wiesławy Szczepaniak oraz absolwentki ZSB Malwiny Dobrzańskiej.

Spotkaliśmy się  1 maja o godzinie 20.00 w kościele p.w. św. Mikołaja by recytacją i śpiewem wyrazić radość z beatyfikacji Papieża Polaka. Przypominaliśmy "Drogę do świętości" jaką przebył nasz rodak  od momentu narodzin w małym miasteczku Wadowice poprzez okres nauki, fascynacji teatrem i literaturą, studiów, pracy w kamieniołomach w czasie hitlerowskiej okupacji po  decyzje, które doprowadziły Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową.

Program artystyczny wzbogaciła prezentacja multimedialna ze zdjęciami i fragmentami filmów obrazująca życie i działalność duszpasterską papieża.

O godzinie 21.00 uczestnicy uroczystości  zebrali się pod pomnikiem Jana Pawła II. Ksiądz Zdzisław Pyszka - proboszcz parafii. p.w. św.  Mikołaja udzielił błogosławieństwa  a po nim zaprezentowano taniec  z pochodniami przy barce symbolizującej powołanie duchowe Karola Wojtyły. Kwiaty złożył Starosta Powiatu Maciej Stefański oraz  przedstawiciele delegacji obecnych na uroczystości.

W niebo wzleciały białe gołębie i ponad 100 balonów  wypuszczonych przez dzieci.

Radosnym okrzykiem Santo Subito uczciliśmy błogosławionego Jana Pawła II.

W programie wystąpili:

Zespół Szkół Specjalnych:

Paulina Znaniec, Roksana Grabowska, Roksana Kwasz, Magdalena Torchała, Ewa Bogusz, Ala Bogusz, Paweł Moszowski, Wojtek Wilczek,

Zespół Szkół Budowlanych

Maja Wiśniewska, Agnieszka Wszoła, Ewelina Oliwa, Magda Dedyk, Kamila Głowacka, Aleksandra Rajczyk, Marta Kownacka, Karolina Kompanicka, Kamila   Kompanicka, Patrycja Lubczyńska, Magdalena Grzybowska, Amanda Kadłubińska, Sabina Piwowarczyk,Dawid Drożdżak, Piotr Gież, Damian Kałuski, Krystian Bielski, Mateusz Podgórski, Michał Tula, Damian Zając, Damian Zuzek, Marek Cichowsk, Michał Stembalski, Konrad Zaleński, Seweryn Mańkowski,

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego dnia.