Strona główna Archiwum Etap szkolny XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Etap szkolny XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

W dniu 1 i 2 marca 2010 pod czujnym okiem pani Beaty Pastuszki odbyły się eliminacje szkolne  XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej  Szkoły Zawodowej.

W zmaganiach uczestniczy młodzież, która lubi matematykę  i pragnie sprawdzić się na tym polu. Uczniowie rozwiązywali zadania ułożone przez wieloletniego organizatora tego konkursu Tomasza Szweda z Krapkowic. Wymagały one nietypowego podejścia do rozwiązania i najeżone były "pułapkami". Nasi uczniowie doskonale sobie z nimi poradzili otrzymując nawet ponad 60%punktów możliwych do zdobycia

W eliminacjach wzięli udział:

Dominika Zalewska               - 1 g

Damian Suliga                     - 1 b

Katarzyna Kosiorowska        - 1 b

Maciej Semczuk                  - 2c/f

Marcin Śliwiński                  - 2 c/f

Wiktor Miga                       - 1a/c

Karol Banasiak                   - 2 c/f

Trzy pierwsze miejsca zajęli: Damian Bielski z klasy  IIIa, Damian Suliga  Ib i Dominika Zalewska I g. Nagrody za udział  zostaną wręczone laureatom konkursu na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów ZSB w czerwcu 2010.