Strona główna Współpraca z zagranicą Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech

Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech

W dniach od 19 - 26 września 2010 roku w ramach wymiany młodzieży gościć będziemy w murach naszej szkoły uczniów Berufsbilder school z Kusel. Tegoroczny program wymiany  realizowany jest pod hasłem "Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech". Koordynatorami projektu są pani Bożena Basta oraz Beata Ciszkiewicz-Fedorczyuk. Wizyta Gości zawsze sprawia naszej młodzieży wiele przyjemności - wspólnie uczą się języka niemieckiego i polskiego, poznają miasto Brzeg.

W ramach programu  uczniowie uczestniczą w spotkaniach  integracyjnych organizowanych pod kierunkiem pani pedagog Beaty Łukaszewicz, zaplanowano także  wizytę u pana Starosty, zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich, spacer po mieście oraz wycieczkę do dawnej stolicy Polski Krakowa. Nasi Goście zwiedzą także nasze słodkie Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych "ODRA". Realizowane są zajęcia w ramach pracy nad projektem, zajęcia językowe  oraz integracja z rodzinami, w których są zakwaterowani. Wspólne wypady do miasta, bilard, basen, ognisko, dyskoteka  to zaplanowane formy spędzania wolnego czasu by młodzież dwóch zaprzyjaźnionych miast mogła sie lepiej poznać.