Strona główna Archiwum „Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

„Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

Obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Chcielibyśmy aby ta miłość do naszych czworonożnych braci nie przejawiała się tylko w tym miesiącu. To przecież psy i konie towarzyszą nam od zarania naszych dziejów. Pies jest najprawdziwszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka.

On nie wybiera swego pana z pośród bogatych czy biednych, kocha i służy temu jedynemu, wybranemu do końca życia. Zwierzęta są zdane na człowieka i zależne od niego, same nie są w stanie zadbać o pożywienie, opiekę, dach nad głową. Odwzajemniają się nam wiernością i przywiązaniem, służbą i miłością. . Kochajmy zwierzęta i dbajmy o nie, gdyż przyszło nam żyć razem na tym świecie.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły spotkali się ze znanym brzeskim ornitologiem panem Markiem Stajszczykiem, który prezentował niezwykłe gatunki ptaków i zwierząt.

Spotkanie zorganizowała w ramach realizowanego projektu pt. "Szanuj to co trwa dłużej niż ludzie" ( Fundusz Partnerstwa) jego opiekunka pani Elżbieta Puszczewicz-Salak.