Strona główna Gorące tematy Szkoła Kluczowych Kompetencji

Szkoła Kluczowych Kompetencji

Zajęcia kół naukowych SKK 2 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu – 9.11.2010.W ramach realizacji programu Szkoła Kluczowych Kompetencji koła naukowe uczniów uczestniczących w tym programie wzięły udział w ciekawych zajęciach w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W naszej szkole są cztery dziesięcioosobowe grupy takich uczniów z klas 1 TBR, 1TL,1TS i 2 TL odpowiednio w kompetencjach matematycznych, IT, językowych i kształcących przedsiębiorczość.

Każde koło naukowe miało odrębne zajęcia rozwijające w/w kompetencje w sposób czynnościowy i bardzo interesujący dla uczniów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania i ćwiczenia przygotowane przez prowadzących. Opiekunki , również uczestniczki programu SKK2 ( twórczynie programów autorskich dla klas 1 TBR i 1TS ) - Beata Pastuszka i Anna Kielian mogły obserwować przebieg czterogodzinnych zajęć – „Zastosowanie kalkulatorów graficznych na lekcjach matematyki” oraz „ Zastosowanie zabaw ruchowych w łamaniu bariery językowej ”.

Postawa, zaangażowanie i wiedza, którą wykazali się uczniowie naszej szkoły może być powodem do dumy dla nauczycieli i rodziców. Na wysoką ocenę zasługuje też strona organizacyjna zajęć. W każdym szczególe odczuwaliśmy dbałość o wygodę i komfort uczestników. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Beata Pastuszka