Strona główna Gorące tematy Jesteśmy razem - piknik integracyjny klas I

Jesteśmy razem - piknik integracyjny klas I

Od rana 8 listopada w Zespole Szkół Budowlanych rozpoczął się Piknik integracyjny dla klas pierwszych " Jesteśmy razem". Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej by zaprezentować talenty, umiejętności, poczucie humoru i zgranie klasy.Pierwszoklasiści poddani byli wielu próbom odwagi, zręczności i mądrości. Była to okazja do dobrej zabawy, poznania się i integracji. Szacowne jury w składzie pani wicedyrektor Sylwia Jamka, pani pedagog Beata Łukaszewicz, przewodnicząca szkoły Justyna Perzyńska oraz jej zastępca Marcin Małecki oceniali prezentacje, pozostałe konkurencje liczone na czas kontrolowali prowadzący Klaudia Rusnarczyk oraz Dawid Drożdżak.

W ramach rywalizacji młodzież prezentowała stroje nawiązujące do kierunku kształcenia, plakaty lub hasła, piosenkę lub wiesz. W programie była też zbiorowa skakanka, przeciąganie liny, picie na czas "Kubusia", przełożenie w jak najkrótszym czasie szarfy przez 5 osób oraz umiejętność literowania wyrazów takich jak

Na dwie grupy dzieli się

obie grupy fajne są

bo się uczyć bardzo chcą

W klasie budowlańców mamy

Co zbudują ? Poczekamy

Sztukatorzy też gipsują

i kamienie rozłupują

Mamy tu czternastu panów,

którzy mają swoich fanów

Dziewczyn również jest nie mało

bo aż się dziesięć wpisało.

Nasza Pani fajna jest,

chociaż czasem złości się,

bo czasami przeginamy

i do szkoły się spóźniamy.

A jak piątkę dostaniemy

to się wszyscy radujemy.

Razem sobie pomagamy

przecież zgrana klasę mamy.

I choć mamy swe problemy

wspólnie je rozwiązujemy

Szkoła drugim domem jest

tu czujemy dobrze się.