Strona główna Gorące tematy Dzień Logistyka

Dzień Logistyka

Już po raz drugi w Zespole Szkół Budowlanych zorganizowano Dzień Logistyka. Uczestnikami  byli uczniowie klas technikum logistycznego oraz technikum samochodowego ponieważ tematem  tego dnia był transport jako czynnik wspomagający działania logistyczne.

25 marzec uczestnicy  sesji zebrali się w auli ZSB.  Organizator pan Andrzej Pawlicki omówił program  tego dnia wprowadzając młodzież w tematykę tegorocznego spotkania.

Przyszli logistycy mieli okazję  poznania zasad pracy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu,, które zaprezentowali pani
Anna Pakulska i Marek Januszkiewicz. Goście z WITD  przybliżyli regulamin pracy kierowców  oraz tachometry i sposoby ich kontroli.
W programie dnia był też pokaz wyposażenia samochodu inspektorów, którym przyjechali. Młodzież nie tylko mogła obejrzeć auto ale i zadawać pytania
a tych nie brakowało. Niespodzianką był przyjazd kierowcy TIRA - samochodu najczściej wykorzystywanego do transportu towarów w dużej ilości  na dalekie odległości.
Szczególnie zainteresowani byli uczniowie klas technikum samochodowego, którzy  w przyszłości mogą także wykonywać ten zawód.
Kolejnym punktem Dnia Logistyka była wizyta  pułkownika Wojciecha Grzybowskiego  z IX Wojskowej Brygady Logistycznej.
Człowiek doświadczony w pracy logistycznej, przygotowujący pobyt naszych oddziałów Iraku. Kuwejcie , Czadzie. Jego wykład wzbudził wiele emocji, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję
dowiedzieć sę jaki powinien być prawdziwy, logistyk a jeżeli jest to także człowiek zafascynowany swoją pracą to jego działania zawsze kończą się sukcesem.