Strona główna Gorące tematy Europejskie powitanie wiosny

Europejskie powitanie wiosny

21 marca uczniowie klas I w naszej szkole powitali Wiosnę po europejsku. Jak co roku losowano kraj należący do Unii Europejskiej by zaprezentować go  społeczności uczniowskiej oraz Jury. Bohaterami tego roku były Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Grecja, Francja, Holandia i  Włochy. Na sali gimnastycznej gdzie odbywała się impreza  panowała radosna atmosfera. Wszystkie klasy biorące udział  - Technikum samochodowe, logistyczne, budowlane oraz klasy zasadniczej szkoły zawodowej A/c , W/G,  K/L oraz  E wiele tygodni szykowały się do tego występu by jak najlepiej  zaprezentować wylosowane państwo i  zdobyć jak największą ilość punktów

Ważnym elementem było poczucie humoru młodych artystów i ten element brany był pod uwagę przez jurorów. Starannie opracowano prezentacje multimedialne,  w których omawiano barwy flagi poszczególnych państw, historię  oraz zabytki. Opiekunem tego dnia była pani Anna Kielian. Całość prowadzili nasi niezawodni prezenterzy  Klaudia Rusnarczyk oraz Dawid Drożdżak a zapisu  na tablicy  pilnował dokładny jak zawsze Marcin  Małecki.Zwyciężyło technikum budowlane. Ich występ okazał się najlepszy. Młodzież w  zabawny sposób  przekazała informacje na temat   historii, zabytków oraz słynnych postaci słonecznej Italii. Na scenie pojawił się słynny podpalacz Rzymu Neron wraz z tancerkami, walczący gladiatorzy, polska  królowa  Bona wraz z koszem włoszczyzny. Śpiewali dla nas  słynni trzej tenorzy Pavarotti, Carreras i Placido Domingo, Al Bano i Romina Power , Eros Ramazzotti. Odbył się słynny pokaz mody prosto z Mediolanu. Nie zabrakło też pary kochanków Romea i Julii. Swój sukces klasa 1 TBR zawdzięcza nie tylko swojej pracy i pomysłom ale i wsparciu pani wychowawczyni Beaty Jakimiuk .