Strona główna Gorące tematy Andrzejkowe wróżenie

Andrzejkowe wróżenie

30 listopada w dniu imienin Andrzeja młodzież działająca w Samorządzie Uczniowskim przygotowała dla społeczności uczniowskiej budowlanki dzień magii i wróżb. Wszyscy wiedzieli, że wróżbici i wróżbitki świetnie bajerują . Aula rozbrzmiewała śmiechem, w powietrzu unosił się zapach topionego wosku. Przebijano serca z imionami, wyciągano spod filiżanek małżeńskie gadżety, próbowano wyjaśniać co oznaczają przelane przez klucz woskowe odlewy. Dzień ten nawiązywał do andrzejkowych wróżb, z czasów kiedy wierzono, że której panny but znajdzie się na progu ta pierwsza wyjdzie za mąż.

Obecne spotkania stanowią formę zabawy, Nie lada wyobraźnię musiały uruchomić nasze wróżki by zadowolić i zaskoczyć petentów, Lanie wosku to najbardziej popularna wróżba andrzejkowa ciesząca się i u nas zasłużoną sławą . Ekipę andrzejkową tworzyli Klaudia Rusnarczyk, Agnieszka Kanak, Amelia Chmielewska, Marta Kownacka, Patrycja Grzybowska, Justyna Perzyńska, Maja Wiśniewska, Karolina Krawiec, Damian Zuzek, Patryk Zalewski, Damian Zając, Grzegorz Żabka, Damian Grabowski. Nad całością imprezy jak co roku czuwały opiekunki SU pani Irena Kołcz i Beata Jakimiuk.