Strona główna Gorące tematy Szkolenie z firmą Atlas: Systemy dociepleń budynków

Szkolenie z firmą Atlas: Systemy dociepleń budynków

W ramach  zajęć praktycznych uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego w  dniu 15 marca uczestniczyli w szkoleniu “Systemy dociepleń budynków” zorganizowanym przez firmę Atlas. W części teoretycznej omówione zostały: przepisy budowlane dotyczące współczynników przenikania ciepła, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe stosowane w nowoczesnym budownictwie, jak również szeroki asortyment materiałów budowlanych oferowanych przez firmę Atlas. Żadna teoria nie przyniesie rezultatów, jeśli nie będzie poparta praktyką. O tym przekonali się uczniowie, podczas własnoręcznie wykonywanych prac dociepleniowych. Umiejętności nabyte podczas tego szkolenia, obsługa sprzętu i narzędzia, jakimi się posługiwali, stosowanie się do zaleceń producenta, dokładność w detalach w przyszłości dadzą efekty w postaci prawidłowo wykonanych prac, które zadowolą inspektorów nadzoru, inwestorów jak i ich samych. W części praktycznej, poza omówieniem zasad przyklejania płyt styropianowych i ich kołkowania, pan Rafał Toppich – przedstawiciel techniczny firmy Atlas pokazał ciekawe możliwości stosowania tynków m.in. tynk imitujący drewno bądź cegłę.