Strona główna Gorące tematy Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach kampanii odbywającej się w dniach 15.02.2018 i 19.02.2018 wyświetlono film i prezentację na temat  – cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, praw autorskich i ochrony danych osobowych. Przeprowadzono także prelekcję dla wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich tj. technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej - prowadził ją p. D. Nowacki. Oplakatowaniem szkoły materiałami edukacyjnymi oraz przeprowadzeniem ankiety on-line dla nauczycieli i uczniów na temat „Bezpieczeństwa w internecie” zajął się P. Dereń. Całość wydarzenie sfilmowała i sfotografowała p. K. Sternal.

Ponadto można zgłaszać do p. T Starzyńskiego i przedstawiać prace konkursowe w formie plakatu na temat „Bezpieczne korzystanie z portali społecznościowych”. Najlepsze plakaty  zostaną zaprezentowane, a ich autorzy nagrodzeni.

Niebawem zostaną również rozdystrybuowane wśród uczniów  materiały z Polskiego Centrum  Programu Safer Internet.

Kliknij na przycisk Youtube, by obejrzeć film.